BRE 16-3 125
Rörbandslipmaskin

| Effektförbrukning | 1600 W |
|---|---|
| Uteffekt | 950 W |
| Spänning | 230 V |
| Frekvens | 50/60 Hz |
| Bandhastighet | 4.4 - 12.6 m/sec |
| Varvtal i tomgång | 1400 - 3900 v/min |
| Bandlängd | 760 mm |
| Bandbredd | 40 mm |
| Lämplig för max. rördiameter | 125 mm |
| Kabellängd | 4,0 m |
| Mått LxBxH | 495 x 185 x 350 mm |
| Vikt | 3,4 kg |
