CHE 2-28 SDS-plus
Borr- och mejselhammare. 2,5 kg, SDS-plus






- 1× Handtag (417661)
- 1× Djupanslag (417769)
- 1× Transportväska L-BOXX® (414085)
| Effektförbrukning | 800 W |
|---|---|
| Spänning | 230 V |
| Frekvens | 50/60 Hz |
| Verktygsfäste borr och mejsel | SDS-plus |
| Max. enkelslagenergi | 2,7 J |
| Varvtal i tomgång | 0 - 1300 v/min |
| Slagtal i tomgång | 0 - 4000 v/min |
| Max. borrhålsdiameter betong | 28 mm |
| Max. borrhålsdiameter trä | 30 mm |
| Max. borrhålsdiameter stål | 13 mm |
| Kabellängd | 4,0 m |
| Mått LxBxH | 360 x 85 x 200 mm |
| Vikt | 2,65 kg |







