SE 16-2 125/150
SUPRAFLEX, the sanding specialist for painted surfaces, wood, stone and metal

| Power consumption | 1600 W |
|---|---|
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Max. disc diameter | 150 mm |
| Max. support plate size | 150 mm |
| No-load speed | 800 - 2200 rpm |
| Tool holder, rotary grinder | M14 |
| Cable length | 4.0 m |
| Cable type | Red plug |
| Dimensions WxLxH | 380 x 150 x 120 mm |
| Weight | 2.9 kg |



