BRE 16-3 125
Pipe belt sander

| Power consumption | 1600 W |
|---|---|
| Power output | 950 W |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Belt speed | 4.4 - 12.6 m/sec |
| No-load speed | 1400 - 3900 rpm |
| Belt length | 760 mm |
| Belt width | 40 mm |
| Suitable for max. pipe diameter | 125 mm |
| Cable length | 4,0 m |
| Dimensions WxLxH | 495 x 185 x 350 mm |
| Weight | 3,4 kg |
