BBE 16-3 110
Brushing machine


| Power consumption | 1600 W |
|---|---|
| Power output | 950 W |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| No-load speed | 1400 - 3900 rpm |
| Brush diameter | 120 mm |
| Brush width | 100 mm |
| Tool fixture, brush sander | 19mm |
| Cable length | 4,0 m |
| Dimensions WxLxH | 335 x 215 x 220 mm |
| Weight | 2,9 kg |

